szerokie_ilustracje_fiber_kabelTechnologia światłowodowa jest najlepszą metodą przesyłu danych, bowiem jako jedyna obecnie znana wolna jest od wpływu wszelkich zakłóceń, mechanicznych, elektrycznych 
i elektromagnetycznych. Dodatkowo okres użytkowania infrastruktury światłowodowej to ponad 25 lat. 

Jesteśmy firmą specjalizującą się w usługach sieciowych. Istniejemy na lokalnym rynku od 2004 roku. Byliśmy jednym z pierwszych niezależnych operatorów internetowych stanowiąc uzupełnienie luki, jaką stanowiła, niekompletna i miejscami niewydolna sieć dużych dostawców usług telekomunikacyjnych. Nasz sygnał w tamtym czasie docierał do odbiorców na terenie powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego drogą radiową.
Od trzech lat realizujemy, m.in. w oparciu o programy pomocowe UE, własną, niezależną od innych dostawców, w pełni operacyjną sieć światłowodową na terenie miasta Zakopane oraz pozostałych gmin powiatu tatrzańskiego.

Nasza sieć projektowana jest w oparciu o najnowocześniejszą obecnie na rynku technologię G-PON o przepustowości do 10 Gbit/s. Pozwala ona budować połączenia o długości do 60km, bez konieczności stosowania żadnych urządzeń aktywnych (wzmacniaczy sygnału). Awaryjność takich rozwiązań jest w związku z tym minimalna.

Technologia ta bywa również nazywana FTTH (Fiber to the Home) co oznacza, że doprowadza ona sygnał po magistrali światłowodowej bezpośrednio do budynku klienta. Warto wspomnieć, że metoda ta, uważana za obecnie najnowocześniejszą, zaczyna dopiero zdobywać niektóre większe metropolie w Polsce – tutaj zatem nasza działalność plasuje Zakopane i region Podhala w ścisłej Europejskiej czołówce technologii dostępu do sieci.